BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Przyjechał! “Złoty Pociąg. Krótka Historia Szaleństwa” już w księgarniach.

Okładka Złoty Pociąg

Złoty Pociąg przyjechał! Krótka Historia Szaleństwa już w księgarniach.

To były trzy miesiące szaleństwa. Ponad dziewięćdziesiąt dni euforii, nadziei przeplatanej ze zwątpieniem, tajnych i jawnych informacji oraz nieprawdopodobnych emocji. Jest, czy go nie ma? O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego tak trudno znaleźć wielki kawał żelaza? Gdzie, do diabła, jest ten Złoty Pociąg!
Złoty Pociąg wjechał nieoczekiwanie w sierpniu ubiegłego roku i do dziś – mimo ogłoszenia oficjalnych wyników badań miejsca, w którym ma się znajdować – pozostaje zagadką. Już wcześniej szukaliśmy innych „złotych pociągów”, angażowali się w to polscy politycy, a zaraz po wojnie amerykańska armia przywłaszczyła sobie złoto, biżuterię i inne cenne przedmioty z wagonów przejętych w Austrii. Historia zna wiele takich wydarzeń, ale nie zawsze mamy na tyle szczęścia, żeby uczestniczyć w nich z dnia na dzień. Ja takie szczęście miałam. Codziennie przez trzy miesiące od ujawnienia informacji, że Piotr Koper i Andreas Richter, poszukiwacze z Wałbrzycha, wiedzą, gdzie ukryty jest tajemniczy pociąg, rozmawiałam po kilka godzin z tajnymi i jawnymi informatorami, jeździłam po świadkach, nagrywałam rozmowy ze starszymi ludźmi, ale – przede wszystkim – mierzyłam temperaturę wydarzeń. Sprawdzałam, jak wysoka jest nasza polska gorączka skarbów. Przysłuchiwałam się też plotkom, niesamowitym opowieściom o strażnikach nazistowskiego złota, kilometrach tuneli, które ciągną się we wszystkie strony świata, skrzyniach, które wciąż czekają na odkrywców.
I o tym jest ta książka. O emocjach. O nadziejach. O zawiedzionych marzeniach i o niesłychanej pasji poszukiwawczej, która prowadzi czasem tam, gdzie nie śniło się nawet filozofom. O wierze w skarby oraz ich poszukiwaniu bez względu na wszystko. Mam nadzieję, że przy lekturze czasem się uśmiechniecie, czasem zadumacie, a ktoś pewnie się wkurzy. Ale tacy są właśnie moim bohaterowie. Nikt nie może przejść obok nich obojętnie.
Zapraszam do lektury!

Spotkania promocyjne:
13 stycznia 2016 Wrocław, Empik Renoma godz.18.00
18 stycznia 2016 Warszawa Empik Arkadia godz.18.00

Komentarze

Twój adres E-mail nie zostanie opublikowany na tej stronie.